Betpot Kripto Para Çekme – Bitcoin (BTC) – Ripple (XRP) – Ethereum (ETH) – Litecoin (LTC) ve Stellar (XLM) para birimleri ile hızlı ve güvenli bir şekilde para çekme işlemi yapabilirsiniz.
Bir sonraki aşamada cüzdan adresinizi ve gerekli bilgileri doldurarak para çekme talebi verebilirsiniz.

betpot-giris

Minimum: 100 TRY
Maximum: 50000 TRY
İşlem Süresi: 24 Saat
İşlem Ücreti: Ücretsiz

 

Kripto Para Nedir?

Betpot Kripto Para Çekme -İşlemlerini garanti dibine alabilmek adına kriptoloji (hususi şifreleme yöntemleri) kullanan, emek verme şekliyle nakit paraya alternatif bir değişiklik aracı olarak tasarlanmış bir dijital varlık, bir sanal unsura kripto para denilmektedir. Daha derin fakat rahat bir anlatımla kripto paranın işleyiş biçimi şöyleki aktarılabilir.

Kendinden önceki her işlemi kaydeden bir teknolojiye haiz olan kripto para, yapmış olduğunuz işlemi haiz olduğu dijital ağ üstünde test eder ve ağda bulunan her kullanıcı aleni bir halde işleminizi onaylar. Onaylanan işleminiz hiç kaybolmaz, değiştirilemez ve haiz olunan bütün hesapların detayları ne olursa olsun bir sonraki bloga aktarılır. Burada blokların her birini bir kayıt defteri olarak düşünebilirsiniz. Kayıt defterinin sayfalarının bittiğini hayal edecek olursanız yeni deftere geçtiğinizde, eski defterdeki bütün bilgiler şahitleriyle birlikte garanti dibine alınarak korunmuş olur. Asla hiç bir muamele yok olmaz. Bu yüzdendir ki kripto paralar (varlıklar) hem her insana aleni, bununla birlikte bir o denli güvenlidirler.

Her kripto varlık faaliyete başlama sürecinde bir road map (yol haritası) oluşturarak en rahat ifadeyle toplam arz miktarının nasıl sonuçlanacağını belirtir. Söz mevzusu kripto para biriminden kaç tane kripto paranın olacağı, ne vakit çıkartılacağı -haiz olunan teknolojiye gore- bellidir. Kripto paralarda meydana getirilen işlemleri test eden ve yeni paraları çıkartan madenciler bu harcadıkları iş gücü için dahil oldukları ağlardan ücretlerini alırlar. Her madenci yeni çıkarttığı ve kabul bulan bloga gore ödülünü toplamış olur.

Bu durum (madencilik) merkeziyetsizliğin mühim ölçüdeki ispatı olsa da, çok kompleks protokollere sahiptir. Bu kompleks protokoller yardımıyla kripto paraların arzları kripto paraların haiz olunan değerleri merkezi olmayan bir halde test edilir. Bir banka veya merkezi bir yere bağlı olmamak hesaplarınıza müdehale olamayacağı anlamına gelir. Yani o şekildeki bir sitem düşünün ki bu sisteme ilişkin bütün kullananların yapmış olduğu aktiviteler, aynı halde sistemde mevcud öteki kullanıcılar tarafınca test ediliyor hatta ve hatta güvenilirliği sağlanıyor ve dahası, el değiştirdiğinde bu her insanın bilgisi dahilinde oluyor.

Merkeziyetsizlik ve ölçeklenebilirliğin günümüzdeki ispatı olan kripto paraların altında yatan blockchain teknolojisinin özetle emek verme prensibi budur. Elbetteki bu teknoloji ancak kripto paralar ile sınırı olan da değildir.

Kripto Para Ne İşe Yarar?

Konu, meslek veya oluşum mutlaka her yerde olduğu benzer biçimde burada da fena niyetli yaklaşımlar ne olursa olsun vardır. Kripto paranın fena tarafı denebilir mi kim bilir fakat bu teknolojiyi fena amaçlı kullanıcıların varlığı da göz ardı edilemez. Örnek olarak takip edilemeyen ve illegal işler için meydana getirilen ödemeler, darkweb (karanlık ağ) diye malum kabahat dünyasının hakim olduğu sanal alemdeki kripto paraların kullanımları. Yasa dışı olarak fazlaca uzak ülkeler arası kripto paraların taşımacılığı bunlara misal gösterilebilir. Fakat unutulmamalıdır ki bir çok blockchain (blok zinciri) ağı, bu benzer biçimde durumları en aza indirgeyebilmek için önlemler almakta ve sistemlerinin geliştirmektedir. Hatta birçok kripto çıkış protokollerinde bu mevzuyla ilgili açıklamalara ve önlemlere yer vermektedir. Amaç kara para aklamanın önüne geçmektir.

Leave a comment